ACE1V3225-201-R
Description
IND CMC 100KHZ 200UH 70MA
DataSheet
ACE1V3225-201-R PDF
Type Description
Series:ACE1V3225
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:200 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):70mA
DC Resistance (DCR) (Max):4.8Ohm
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max):0.098" (2.50mm)