SC-05-E45JH
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 4.5MH,5A, 0.05OHM
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SC-05-E45JH PDF
Type Description
Series:SC
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:4.5 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:-
Height (Max):0.827" (21.00mm)