SU9VD-07010
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 10UH 700MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SU9VD-07010 PDF
Type Description
Series:SU
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):100mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.669" L x 0.433" W (17.00mm x 11.00mm)
Height (Max):0.669" (17.00mm)