DR331-113BE
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
CMC 11UH 500MA 2LN SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DR331-113BE PDF
Type Description
Series:DR331
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:11 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):120mOhm
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:42V
Operating Temperature:-40°C ~ 135°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.287" L x 0.213" W (7.30mm x 5.40mm)
Height (Max):0.197" (5.00mm)