SSR10V-17058
Description
CMC 5.8MH 1.7A 0.18OHM HIGH IMPE
DataSheet
SSR10V-17058 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:5.8 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.7A
DC Resistance (DCR) (Max):180mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.925" L x 0.512" W (23.50mm x 13.00mm)
Height (Max):0.827" (21.00mm)
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
52705C
52705C
COMMON MODE CHOKE 2.2A 2LN TH
SC-02-E120J
SC-02-E120J
CMC 12MH,2A, 0.18OHM
SC-01-10G
SC-01-10G
COMMON MODE CHOKE 1MH 1A 2LN TH
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED
LF10WBJ-4P
LF10WBJ-4P
CONN JACK MALE 4P GOLD SLDR CUP
SSR10V-17058
SSR10V-17058