CM9900-224
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
CMC 220UH 2.2A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CM9900-224 PDF
Type Description
Series:CM9900
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:220 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.2A
DC Resistance (DCR) (Max):44mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.839" L x 0.740" W (21.30mm x 18.80mm)
Height (Max):0.669" (17.00mm)