AWCU00453226513TT2
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE, AEC-Q200
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
AWCU00453226513TT2 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:2.8 kOhms @ 10 MHz
Inductance @ Frequency:51 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):1Ohm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max):0.110" (2.80mm)