B82731T2451A020
Description
CMC 47MH 450MA 2LN TH
DataSheet
B82731T2451A020 PDF
Type Description
Series:B82731
Package:Bulk
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:47 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):450mA
DC Resistance (DCR) (Max):2.8Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.846" L x 0.531" W (21.50mm x 13.50mm)
Height (Max):0.831" (21.10mm)