SSR21NVS-06385
Description
CMC 38.5MH 0.6A 0.71OHM WIDE IMP
DataSheet
SSR21NVS-06385 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:38.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):710mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)