B82721K2601N020
Description
CMC 15MH 600MA 2LN TH
DataSheet
B82721K2601N020 PDF
Type Description
Series:B82721
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:15 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):700mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.717" L x 0.520" W (18.20mm x 13.20mm)
Height (Max):0.823" (20.90mm)