SSR10HS-11110
Description
CMC 11MH 1.1A 0.33OHM WIDE IMPED
DataSheet
SSR10HS-11110 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:11 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.1A
DC Resistance (DCR) (Max):330mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:-
Height (Max):0.531" (13.50mm)