SSR21NV-M20125
Description
CMC 12.5MH 2.0A 0.16OHM HIGH IMP
DataSheet
SSR21NV-M20125 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:12.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):160mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)