SU10VFC-R04250
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 25MH 400MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SU10VFC-R04250 PDF
Type Description
Series:SU
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:25 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):2.8Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.610" W (18.00mm x 15.50mm)
Height (Max):0.591" (15.00mm)