
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 7300 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Filter Type: | - |
| Number of Lines: | 2 |
| Impedance @ Frequency: | - |
| Inductance @ Frequency: | 2 mH @ 1 kHz |
| Frequency Coupled to Inductance @ Frequency: | - |
| Current Rating (Max): | 850mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 400mOhm |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Ratings: | - |
| Approval Agency: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.610" W (17.00mm x 15.50mm) |
| Height (Max): | 0.472" (12.00mm) |
| Package / Case: | Horizontal, 4 PC Pin |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 7352-H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CMC 1.5MH 4A 2LN TH
COMMON MODE CHOKE 300MA 2LN TH
CMC 2.2MH 2.2A 2LN TH
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0612
IC REG BOOST ADJ 2A 16WLCSP
CMC 2MH 850MA 2LN TH
SWITCH ROCKER SPDT