ELF-15N017A
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 1.7A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
ELF-15N017A PDF
Type Description
Series:N
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.7A
DC Resistance (DCR) (Max):126mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.591" L x 0.894" W (15.00mm x 22.70mm)
Height (Max):0.886" (22.50mm)