SRF2012-670Y
Description
CMC 400MA 2LN 67 OHM SMD
DataSheet
SRF2012-670Y PDF
Type Description
Series:SRF2012
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:67 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):250mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm)
Height (Max):0.057" (1.45mm)