DLW5BTN101SQ2L
Description
CMC 6A 2LN 100 OHM SMD
DataSheet
DLW5BTN101SQ2L PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power, Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:100 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):9mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height (Max):0.098" (2.50mm)