PE-1210ACC220STS
Description
CMC AUTO 22UH 1210
DataSheet
PE-1210ACC220STS PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:1.1 kOhms @ 10 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):250mA
DC Resistance (DCR) (Max):500mOhm
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max):0.098" (2.50mm)