
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 2 |
| Impedance @ Frequency: | - |
| Inductance @ Frequency: | 600 µH @ 1 kHz |
| Frequency Coupled to Inductance @ Frequency: | - |
| Current Rating (Max): | 1A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 200mOhm |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 120°C |
| Ratings: | - |
| Approval Agency: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Size / Dimension: | 0.689" L x 0.610" W (17.50mm x 15.50mm) |
| Height (Max): | 0.492" (12.50mm) |
| Package / Case: | Horizontal, 4 PC Pin |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of UF1717H-601Y1R0-01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CMC 100MA 4LN 65 OHM SMD
COMMON MODE CHOKE 2A 2LN TH
COMMON MODE CHOKE 1A 2LN TH
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
CMC 600UH 1A 2LN TH
VI-PC601-CWY 300V/5V 12V 100W
DC DC CONVERTER 72V 100W