CM6350-154
Description
CMC 150UH 2.7A 2LN SMD
DataSheet
CM6350-154 PDF
Type Description
Series:CM6350
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:150 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.7A
DC Resistance (DCR) (Max):20mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Height (Max):0.210" (5.33mm)