RD7147-36-0M2
Description
CMC 200UH 36A 4LN TH
DataSheet
RD7147-36-0M2 PDF
Filter Type:Power Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:200 µH @ 400 Hz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):36A (Typ)
DC Resistance (DCR) (Max):2.3mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:850V
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-25°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.756" L x 2.756" W (70.00mm x 70.00mm)
Height (Max):1.594" (40.50mm)