RN218-1.4-02-10M
Description
CMC 10MH 1.4A 2LN TH
DataSheet
RN218-1.4-02-10M PDF
Type Description
Series:RN
Package:Tube
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.4A
DC Resistance (DCR) (Max):330mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.492" W (18.00mm x 12.50mm)
Height (Max):0.799" (20.30mm)