CMT-03502/17425002030Z
Manufacturer
Tamura
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 2MH 5A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CMT-03502/17425002030Z PDF
Type Description
Series:CMT
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):40mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.299" L x 0.866" W (33.00mm x 22.00mm)
Height (Max):1.299" (33.00mm)