CM9900R-104
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
CMC 100UH 2.8A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CM9900R-104 PDF
Type Description
Series:CM9900R
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:100 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.8A
DC Resistance (DCR) (Max):25mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.839" L x 0.740" W (21.30mm x 18.80mm)
Height (Max):0.669" (17.00mm)
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1259CM-0001=P3
1259CM-0001=P3
TOKO COMMON MODE CHOKE COIL WIRE
PL8205NLT
PL8205NLT
COMMON MODE CHOKE 4.7A 2LN SMD
MBRB10H60HE3_A/I
MBRB10H60HE3_A/I
DIODE SCHOTTKY 60V 10A TO263AB
Q-3603Q0008018I
Q-3603Q0008018I
SMA-RP/SMB-SJB RG58 18I
9T 663831
9T 663831
MAXXPRO PLUS 6 PC SET
CM9900R-104
CM9900R-104
CMC 100UH 2.8A 2LN TH