UU16LFBNP-802
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 8MH 800MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
UU16LFBNP-802 PDF
Type Description
Series:UU
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:8 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):800mA
DC Resistance (DCR) (Max):600mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.866" L x 0.787" W (22.00mm x 20.00mm)
Height (Max):1.122" (28.50mm)