CM7560R-104
Description
CMC 100UH 5.5A 2LN TH
DataSheet
CM7560R-104 PDF
Type Description
Series:CM7560R
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:100 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5.5A
DC Resistance (DCR) (Max):13mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.071" L x 0.858" W (27.20mm x 21.80mm)
Height (Max):0.861" (21.86mm)