DKIH-3352-20D4
Manufacturer
Schurter
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DKIH-3352-20D4 PDF
Type Description
Series:DKIH
Package:Box
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:3
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):20A
DC Resistance (DCR) (Max):1.5mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.087" Dia (53.00mm)
Height (Max):1.220" (31.00mm)