RD8147-64-0M2
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 200UH 64A 4LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RD8147-64-0M2 PDF
Type Description
Series:RD
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:200 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):64A (Typ)
DC Resistance (DCR) (Max):1.1mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:850V
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-25°C ~ 110°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm)
Height (Max):1.988" (50.50mm)