B82786C0223H002
Description
ACT1210-220-2P-TL00
DataSheet
B82786C0223H002 PDF
Type Description
Series:ACT1210
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:1.1 kOhms @ 10 MHz
Inductance @ Frequency:22 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):250mA
DC Resistance (DCR) (Max):500mOhm
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max):0.098" (2.50mm)