TF3435VU-500Y10R0-1H
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 10A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
TF3435VU-500Y10R0-1H PDF
Type Description
Series:TF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10A
DC Resistance (DCR) (Max):11mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-20°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.299" L x 0.866" W (33.00mm x 22.00mm)
Height (Max):1.339" (34.00mm)