MCM-0905-102Y-E-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
COMMON MODE FILTER
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
MCM-0905-102Y-E-RU PDF
Type Description
Series:MCM-0905
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):-
DC Resistance (DCR) (Max):-
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.472" L x 0.425" W (12.00mm x 10.80mm)
Height (Max):0.252" (6.40mm)