B82793C2225N265
Description
CMC 2.2MH 500MA 2LN SMD
DataSheet
B82793C2225N265 PDF
Type Description
Series:B82793
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.2 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):400mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:42V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm)
Height (Max):0.189" (4.80mm)