TF0804S-201Y1R6-01
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 200UH 1.6A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
TF0804S-201Y1R6-01 PDF
Type Description
Series:TF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:200 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.6A
DC Resistance (DCR) (Max):25mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-20°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.433" Dia x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)