CM4545Z131R-00
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
CMC 10A 4LN 130 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CM4545Z131R-00 PDF
Type Description
Series:CM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:130 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10A
DC Resistance (DCR) (Max):3mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.448" L x 0.448" W (11.38mm x 11.38mm)
Height (Max):0.377" (9.57mm)