MCM-7060M-302-RU
DataSheet
MCM-7060M-302-RU PDF
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:3 kOhms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):900mA
DC Resistance (DCR) (Max):75mOhm
Voltage Rating - DC:125V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm)
Height (Max):0.150" (3.80mm)