HF2422-103Y1R2-T01
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 1.2A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
HF2422-103Y1R2-T01 PDF
Type Description
Series:HF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):380mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-20°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.024" L x 1.024" W (26.00mm x 26.00mm)
Height (Max):0.866" (22.00mm)