PFC2225BNP-451
Description
CMC 450UH 10A 2LN TH
DataSheet
PFC2225BNP-451 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:450 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10A
DC Resistance (DCR) (Max):8.5mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.984" L x 0.787" W (25.00mm x 20.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)
Package / Case:Vertical, No Base, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TF4333TU-102Y10R0-01
TF4333TU-102Y10R0-01
COMMON MODE CHOKE 10A 3LN TH
T8144NL
T8144NL
IC CHIP
PFC2225BNP-451
PFC2225BNP-451
CMC 450UH 10A 2LN TH