CM2718R121R-00
Description
CMC 4LN 120 OHM SMD
DataSheet
CM2718R121R-00 PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power, Signal Line
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):-
DC Resistance (DCR) (Max):20mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.275" L x 0.186" W (6.99mm x 4.72mm)
Height (Max):0.311" (7.90mm)