PLH10AN1112R6P2B
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 2.6A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
PLH10AN1112R6P2B PDF
Type Description
Series:PLH10
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.6A
DC Resistance (DCR) (Max):60mOhm
Voltage Rating - DC:300V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-25°C ~ 60°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max):0.689" (17.50mm)