NFM21HC474R1A3D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 0.47UF 20% 10V 0805
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
NFM21HC474R1A3D PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, NFM21
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Current:2 A
DC Resistance (DCR) (Max):30mOhm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Temperature Coefficient:-
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):0.037" (0.95mm)