SFBDP0500943MX1
Description
CAP FEEDTHRU 0.094UF 50V AXIAL
DataSheet
SFBDP0500943MX1 PDF
Type Description
Series:SFBD
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.094 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Current:10 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Temperature Coefficient:X7R
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.250" Dia x 0.472" L (6.35mm x 12.00mm)