NFM41CC222R2A3L
Description
CAP FEEDTHRU 2200PF 100V 1806
DataSheet
NFM41CC222R2A3L PDF
Type Description
Series:EMIFIL®, NFM41
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:-20%, +50%
Voltage - Rated:100V
Current:300 mA
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Temperature Coefficient:-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1806 (4516 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension:0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Height (Max):0.047" (1.20mm)