
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFCM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 pF |
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Current: | 10 A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Insertion Loss: | - |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Axial, Bushing |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia x 0.453" L (6.35mm x 11.50mm) |
| Height (Max): | - |
| Thread Size: | M5x0.8 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of SFCMC5000220ZC0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP FEEDTHRU 4700PF 500V AXIAL
CAP FEEDTHRU 6800PF 500V AXIAL
CAP FEEDTHRU 10PF 500V AXIAL
CAP CER 1500PF 63V X7R 0805
CAP CER 2.2UF 10V X5R 1206
CAP CER 2200PF 63V C0G/NP0 2225
CAP FEEDTHRU 22PF 500V AXIAL