YFF21SC1H220MT009N
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 22PF 20% 50V 0805
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
YFF21SC1H220MT009N PDF
Type Description
Series:YFF-SC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:22 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Current:400 mA
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:30dB @ 3GHz ~ 5GHz
Temperature Coefficient:-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):0.039" (1.00mm)