DB030100BP12238BJ1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 1200PF 8KV AXIAL
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
DB030100BP12238BJ1 PDF
Type Description
Series:DB
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:8000V (8kV)
Current:30 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Insertion Loss:-
Temperature Coefficient:-
Ratings:-
Mounting Type:Bolt Mount
Package / Case:Axial - Threaded Terminals
Size / Dimension:1.770" Dia x 3.937" L (44.96mm x 100.00mm)