SFJNC1000155MX1
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP FEEDTHRU 1.5UF 100V AXIAL
Catalog
Feed Through Capacitors
DataSheet
SFJNC1000155MX1 PDF
Type Description
Series:SFJN
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1.5 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Current:15 A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Temperature Coefficient:X7R
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:Axial, Bushing
Size / Dimension:0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)