
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2700 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 14000V (14kV) |
| Current: | 25 A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Insertion Loss: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Bolt Mount |
| Package / Case: | Axial - Threaded Terminals |
| Size / Dimension: | 2.560" Dia x 6.102" L (65.02mm x 155.00mm) |
| Height (Max): | - |
| Thread Size: | M8 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of DB045155WJ27238BK1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP FEEDTHRU
CAP FEEDTHRU 4700PF 500V AXIAL
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0805
CAP FEEDTHRU 2700PF 14KV AXIAL