
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFJN |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 2000V (2kV) |
| Current: | 15 A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Insertion Loss: | 30dB @ 100MHz |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Axial, Bushing |
| Size / Dimension: | 0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm) |
| Height (Max): | - |
| Thread Size: | M6x0.75 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of SFJNC2K00222MX0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
CAP FEEDTHRU 1000PF 14KV AXIAL
CAP FEEDTHRU 1000PF 200V AXIAL
CIR BRKR 30A AUTO RESET
CONN PLUG MALE 12P GOLD SLDR CUP
CAP FEEDTHRU 2200PF 2KV AXIAL
ASSEMBLY FIBER OPTIC HARNESS