BMB2A0120AN2
Manufacturer
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
BMB2A0120AN2 PDF
Type Description
Series:BMB-A
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)