Z0805C471BSMST
Description
SIGNAL LINE EMI FERRITE CHIP BEA
DataSheet
Z0805C471BSMST PDF
Type Description
Series:Z-SMS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:470 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):250mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)